skip to Main Content

FUMİGASYON

Large Stack Of Wood Planks.
Large Stack Of Wood Planks.
AAKURD~1
DSC 4989

KERESTE FUMİGASYONU

Kereste yüklü konteynerler genellikle ihraçtan önce karantina tedavisi gerektirir. Bu, gövdelerdeki ve kabuk altındaki böcekleri öldürmek için gereklidir.

İzin verilen tek yöntem, PROFUME (Sulfuryl difluoride) ile fumigasyon yöntemidir. Bu fümigasyon,  böceklerin tüm yaşam aşamalarında öldürmelerini sağlar.

Fümigasyon Pest Control’ün istisnai bir yöntemidir. Bu yöntem ancak yüksek eğitimli çalışanlar tarafından yapılabilir. FAMA tuqpest fumigasyonla ilgili birçok deneyime sahiptir ve bu, bizi sizin için profesyonel ve güvenilir bir ortak yapar.

KARAVAN VE MOBİL EV FUMİGASYONU

Çoğu zaman görünmez olmasına rağmen, seyyar evler ve karavanlar  (kısmen) ahşap bir yapı ile inşa edilmiştir. Bu yapı genellikle saklı olduğundan  görünmezdir , ulaşılması zordur. Konakdelen, odun kurtları,

mobilya böcekleri ve ölüm yıldızı böcekleri gibi ahşap tahrip edici böcekler mobil evde veya karavanda görülürse fümigasyon bu sorunu mükemmel bir şekilde çözmek için en ideal  yöntemdir.

Fümigasyon yapılacak mobil ev veya karavan ilk önce gaz sızdırmaz hale getirilir ve izinsiz erişime karşı korunur. Bunu yapmak için gaz geçirmez muşamba kullanılır.  daha sonra muşamba ile sarılmış yapının içine gaz verilir ve bu yapı 48 saatlik bir süre boyunca yakından izlenir.

Doğru gaz yoğunluğu mobil evinde veya karavanda, ahşap imha edici böceklerin etkisiz hale getirilmesi için yeterince uzun süre kaldıktan sonra, mobil ev  veya karavan  fumigasyon süreci sona erer; ardından, EMA turqpest tüm kalıntı gazlar dağılana kadar mobil ev veya karavanı havalandırır.

YEL DEĞİRMENİ FUMİGASYONU

Yel değirmenleri  korunması gereken anıtsal miraslardır. Bir rüzgar değirmeni genellikle konakdelen, ağaç kurdu ve ölüm bekçisi böceği gibi ahşap tahrip edici böcekleri çeken bir ahşap yapı içermektedir. Geleneksel ahşap koruma yöntemleri genellikle yeldeğirmeninin görünümünü bozan tıkaçlar kullanır. Aynı zamanda, bu yel değirmenlerinin çoğu hala kullanımda olduğu için böceklerle mücadelede eski ve geleneksel yöntemlerin kullanımı mümkün olmamaktadır.

FAMA turqpest konakdelen ,ağaç kurdu, tahta kurdu ve ölüm bekçisi böceği gibi tüm ahşap tahrip edici böcekleri çabucak ortadan kaldırmak  için en gelişmiş yöntemi geliştirdi: Yeldeğirmeni fumigasyonu!

Fümigasyon işlemi sırasında yeldeğirmeni, yetkisiz erişimi de önleyen gaz geçirmez bir yapı içine yerleştirilir. Gaz, yapının içine aktarılır ve daha sonra gaz konsantrasyonu 48 saatlik bir süre boyunca yakından izlenir.

Doğru gaz yoğunluğu yel değirmeninde ahşap imha edici böceklerin etkisiz hale getirilmesi için yeterince uzun süre kaldıktan sonra, yeldeğirmeninde  fumigasyon süreci sona erer; ardından, FAMA turqpest tüm kalıntı gazlar dağılana kadar yeldeğirmenini havalandırır.

TARİHİ ESER FUMİGASYONU

Anıtsal yapılar kültürel mirasımızın bir parçasıdır. Bu anıtların bakımını yapmak genellikle büyük çaba gerektirir.Yapıların çoğunda Çatı ve zemin  ahşaptan imal edilmiştir ve bu birçok ahşap zararlısını kendine çeker.

Geleneksel ahşap koruma yöntemleri genellikle  anıtsal yapıların görünümünü bozan tapalar kullanır.Bunu engellemek için FAMA turqpest mükemmel bir çözüm geliştirdi: tarihi eser fumigasyonu.Fumigasyon yapılan yerde  ahşap tahrip eden tüm türler, yaşam evrelerinin hepsinde etkisiz hale getirilir.

Bu işlem sırasında, fumigasyon yapılacak anıtsal yapı gaz geçirmez tente ile kaplıdır. Gaz, yapıya sokulur ve daha sonra gaz konsantrasyonu, 48 saatlik bir süre boyunca yakından izlenir.

Ahşaba zarar veren böcekleri yok edecek kadar doğru gaz yoğunluğu sağlandıktan sonra anıtsal yapıda fumigasyon süreci sona erer ve FAMA turqpest tüm kalıntı gazlar tükenene kadar anıtsal yapıyı havalandırır.

GEMİ FUMİGASYONU

Gemiler çoğunlukla (kısmen) görünür veya görünmez ahşap yapılar içerebilir. Bu nedenle konakdelen, ağaç kurdu, tahta kurdu ve ölüm bekçisi böceği gibi ahşaba zarar veren böcekler geminizde, botunuzda veya yatta bulunabilir. FAMA turqpest bu ahşap tahrip edici böceklerle savaşmak için mükemmel bir çözüm sunar: gemi fumigürasyonu!

Gemi ve yatlarda fumigasyon yapmak için yapı gaz geçirmez hale getirilir ve bölgeye izinsiz girişe karşı önlemler alınır . Gemi veya yat gaz geçirmez tente ile kaplanır. Daha sonra tente içine gaz verilir ve gaz yoğunluğu 48 saatlik süre boyunca yakından takip edilir.

Ahşaba zarar veren böcekleri yok edecek kadar doğru gaz yoğunluğu sağlandıktan sonra yatta veya gemide fumigasyon süreci sona erer ve FAMA turqpest tüm kalıntı gazlar tükenene kadar yatı veya gemiyi havalandırır.

EV FUMİGASYONU

Eviniz sahip olduğunuz en değerli eşyanız ve yuva olarak adlandırdığınız yerdir. Ahşap zararlısı böcekler evinize büyük zararlar verebilir. FAMA turqpest evinizin daha fazla zarar görmesini engellemek için çok çeşitli seçenekler sunar. Geleneksel ahşap koruma yöntemlerinin etkisiz olduğu durumlar ortaya çıkabilir; örneğin böceklerden etkilenen bölgeye ulaşmak için evinizin o bölümlerinin yıkılması gerekebilir.İşte böyle durumlarda  ev fumigasyonu en ideal çözümdür!

Bu süreçte önce eviniz gaz geçirmez hale getirilir ve evinizde yetkisiz girişlere karşı önlem alınır. Ev daha sonra gaz geçirmez tente ile kaplanır.Tente içine Gaz verilir ve  48 saatlik bir süre boyunca gaz yoğunluğu yakından takip edilir.

Ahşaba zarar veren böcekleri yok edecek kadar doğru gaz yoğunluğu sağlandıktan sonra evinizde fumigasyon süreci sona erer ve FAMA turqpest tüm kalıntı gazlar tükenene kadar evinizi havalandırır.

ISPM 15

ISPM 15,  uluslararası mal nakliyesinde ahşap paketlemeye ilişkin yönetmelikleri belirtir. Amacı, ahşapta yaşayabilecek böceklerle mücadele etmektir.

Bu uygulama  ısıl işlem ile gerçekleştirilir. Bu yöntem, tahta iç sıcaklığı 56 ° C’ye ulaşıncaya kadar konteyner içini ısıtmakla yerine getirilir. Bu sıcaklıkta, odun içinde yaşayabilecek tüm böcekler, tüm yaşam evrelerinde (yumurta dahil) yok edilir. Konteyner içeriği, konteyner içinde sıcak hava dolaştırılarak ısıtılır. FAMA turqpest,  bu işlemleri uygulamak için yetkilidir.

FAMA turqpest aşağıdaki nesneler için ISPM 15 uygulamasını yapabilir

  • Yük koruma tahtası
  • Ahşap Paletler
  • Ahşap dolaplar
  • Dragline paspasları
  • Paletler

DENİZ TAŞIMACILIĞI

Deniz taşımacılığı sırasında çeşitli kargoların fumigasyon yapılması, uluslararası ticarette ortak bir uygulamadır. Milyonlarca tonluk yük, başlangıç ülkeleri ile son varış noktaları arasında fumigasyona  tabi tutulur

Gemi, boşaltma yerine ulaşmadan önce, tüm fümigasyon gazlarının atılıp çıkarıldığı belirlenmelidir. Bu amaçla, gazsızlık  sertifikası zorunludur. FAMA tuqpest, bu gazsızlık sertifikasını sağlamak için gereken ekipmana ve özel olarak eğitilmiş personele sahiptir.

Back To Top