skip to Main Content

Orman ağaçlarında zararlı böcek larvaları ağaçların yapraklarını yiyerek artım kaybına neden olurlar. Bu zarar sadece ekonomik kayba neden olmaz, ayrıca ormanların, parkların ve eğlence alanlarının keyif değerini de olumsuz etkiler. Dahası bazı böcek türlerinin rahatsızlık verici kılları ve salgıladıkları toksinler hem insanları hem de otlak sığırlarını rahatsız etmektedir.

Orman ekosisteminin zenginliğinden dolayı zararlı böceklerle mücadelede kullanılacak insektisitler, tarım ve bahçe zararlılarında kullanılacak insektisitlerine göre ekolojik ve çevresel etkileri bakımından daha fazla güvenli olmalıdır.

  Bu zararlılarla mücadele için gereken modern ve en etkili insektisit DİMİLİN ODC 45’dir. Zararlılar üzerinde ki yüksek etkisi, ekosistem ve çevre için güvenli olması DİMİLİN ODC 45’in çok özel niteliklerinden bir kısmıdır. 2005 yılından bu yana artan çevre bilinci, etkili ürün arayışı ile birleşmiş ve bu dönemden itibaren ülkemiz ormanlarının zararlı mücadelesi DİMİLİN ODC 45 ile yapılmaya başlanmıştır.
Back To Top