skip to Main Content

FAMA FUMİGASYON İLAÇLAMA

FAMA WEB2–768×351
FAMA WEB2–768×351

Ziraat Yüksek Mühendisi Ahmet CANDAN

1968 18 Kasımda, Tekirdağ İli, Saray İlçesi Osmanlı Köyü’nde, çiftçi bir ailenin erkek çocuğu olarak dünyaya geldi.

1979 Osmanlı Köyü İlköğretim Okulu’nu bitirdi.

1986 Sırasıyla, Saray Ali Naki Erenyol Lisesi orta bölümü, Çatalca Lisesi orta bölümlerinde sürdürdüğü Orta öğrenimini Çorlu Lisesi’nde tamamladı.

1990 1986 Yılında kayıt yaptırmış olduğu, Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü’nden ziraat mühendisi ünvanı ile mezun oldu.

1991 Bir yıl süre ile, Almanya’nın Düsseldorf ve Köln şehirlerinde yabancı dil eğitimi aldı.

1992 Üç yıl sürecek olan, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak yüksek öğrenim özel öğrenci yurdu müdürlüğü görevine başladı.

1993 1991 yılında kayıt yaptırdığı, Trakya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Hayvan Besleme ve Biyokimya Anabilim dalında Master eğitimini tamamlayarak Ziraat Yüksek Mühendisi ünvanı alarak mezun oldu.

1993 Un ve Ekmek imalatı yapmak üzere, Tekirdağ’da Lale Un Gıda San.Tic.Ltd.Şti nin kurucu ortağı olarak ticarete başladı.

1994 Kurucusu olduğu şirkete bağlı un fabrikası ve ekmek fırınında genel müdür yard. ve sorumlu yönetici sıfatıyla görev ve sorumluluk aldı. Bu görevini hala sürdürmektedir.

1995 Vatani görevini yapmak üzere İzmir Bornova Ulaştırma Okulu’nda birliğine katıldı.

1996 Tarım ürünleri ve gıda ticareti yapmak üzere, merkezi Tekirdağ’da bulunan Mese İç ve Dış Tic.Ltd.Şti. ni kurdu. Tarım ürünleri, zahire, gıda ürünleri pazarlama ve zirai ilaçlama konularında faaliyetlerini bugünde devam etmektedir.

2004 Mesleki ve ticari iştigal konuları ile alakalı olarak, bir çok konuda eğitim, sertifika, başarı belgesi ve ödül almış, bir çok alanda da üyelik, yöneticilik, sorumluluk üstlenmiştir. Halen çalışmaları devam etmektedir.

2005 Çevre sağlığı ve halk sağlığı konularında, haşere mücadelesi, hijyen, dezenfeksiyon ve danışmanlık hizmetleri için, EMA Çevre Sağlığı Ltd.Şti.’ ni Tekirdağ’da kurarak Marmara Bölgesi’nde bu alandada tiçari faaliyetlerini sürdürmektedir.

2009 DOROTEA MEKANİSKA AB – İSVEÇ TÜRKİYE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ alındı.

2010 BAYER TÜRK A.Ş. KUZEY MARMARA BÖLGE DİSTRİBÜTÖRLÜĞÜ alındı.

2011 MÜSİAD Tekirdağ Şubesini kurdu. Kurucu Başkan Yardımcılığı halen görevi devam ediyor.

2012 BERKY Anton Berkenheger GmbH & Co. KG – Almanya distribütörlüğü alındı.

2014 Vektör mücadelesi ve orman zararlıları ile ilgili mücadelelerde kullanılmak üzere makine alet ekipman ve uygulama hizmetleri yapmak üzere Antalya merkezli 2A TÜRK ÇEVRE SAĞLIĞI VE TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ.’ ni kurdu.

2015 DYNAFOG – Amerika Birleşik Devletleri , B&G – Amerika Birleşik Devletleri firmaları Türkiye Distribütörlüğü alındı.

2016 BİRD CONTROL GROUP – Hollanda, kuş kovucu sistemleri Türkiye distribütörlüğü alındı.

2016 PM ATEMSCHUTZ – Almanya, iş güvenliği sistemleri Türkiye distribütörlüğü alındı.

2017 Evli ve 3 çocuk babası olarak, çeşitli meslek kuruluşları, oda dernek ve işletmelerde almış olduğu görev ve sorumlulukları ile çalışmalarına devam etmektedir.

Back To Top